Podiel Volzovej v Markíze kúpil Produkčný dom FORZA
(SITA, 15.11.2001)
      Sylvia Volzová predala svoj 50-percentný podiel v spoločnosti Markíza-Slovakia Blatné, ktorá je 51-percentným vlastníkom STS Markíza a držiteľom licencie na vysielanie TV Markíza. Novým spolumajiteľom sa stala firma Media Invest, ktorej jediným konateľom je slovenský podnikateľ Ján Kováčik.
      Obe zmluvné strany sa dohodli, že nezverejnia finančnú čiastku za polovičný podiel v Markíze-Slovakia, povedal pre TASR Kováčik, známy tiež ako šéf Produkčného domu Forza. Celá transakcia sa podľa jeho slov udiala so súhlasom ďalšieho spolumajiteľa firmy a bývalého generálneho riaditeľa TV Markíza Pavla Ruska, ktorý sa vzdal predkupného práva. O zmenách v spoločnosti informovali obe strany aj Radu pre vysielanie a retransmisiu, ktorá už začala v tejto súvislosti správne konanie. Ako ďalej Kováčik dodal, došlo aj k stiahnutiu žalôb na všetkých úrovniach súdov tak zo strany P.Ruska, ako i S.Volzovej.
      Kováčik okrem spomínaného 50-percentného podielu v Markíze-Slovakia vlastní i 15 percent firmy ARJ, ktorej patrí ďalšia polovica spoločnosti. Zvyšných 51 percent v ARJ má podnikateľ Milan Filo a 34 percent Pavol Rusko. Kováčik sa tak v podstate stal väčšinovým vlastníkom Markíza-Slovakia.


Diskusia k článku:

Nebol pridaný žiadny príspevok  Pridať nový príspevok do diskusie
© 2004, Autorské práva správ prevzatých z informačnej agentúry SITA a.s. sú majetkom SITA. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. prípadne jeho iného vlastníka je výslovne zakázané

© 2004 Karol Ďuriš, vysielace.sk